NORDIC WALKING  INSTRUKTOŘI

MICHAELA WEYSOVÁ DiS.

krásný den  všem, 

kteří se chcete dozvědět něco málo o .. ženě, matce, učitelce a instruktorce NW

jsem žena ve středním věku, maminka tří školou povinných dětí. Než se mi děti narodily, učila jsem v MŠ a jeslích. Po dostudování VŠOP v Litomyšli jsem spoluzaložila Mateřské centrum, kde jsem čtyři roky působila. Všechny práce spojené s dětmi ale i dospělými mě hodně těšily a těší.

V době, kdy jsem měla své děti na domácí škole, jsem si potřebovala čas od času( 2-3x týdně) psychicky odpočinout. A tak jsem začala s dlouhými procházkami v časech, které vyhovovaly mně.

Když byly děti starší, mohla jsem si dovolit chodit cvičit, ale po nějakém čase cvičitelka otěhotněla a já jsem se už nebyla schopná někam jinam zařadit. Začala jsem s kamarádkou jednou týdně chodit v lese s holemi. Vůbec jsem ale neměla tušení, jak se s nimi zachází. V lednu se mi podařilo dostat se k Janě Slusarčukové na cvičení Zdravá napřímená záda, za což jsem byla moc ráda, protože po dvou císařských řezech má záda trpěla . V chození jsem dál pokračovala, protože jsem v tom nacházela potěšení. Venku v přírodě s větrem ve vlasech jsem opět zlepšovala svou tělesnou kondici.

Stalo se, že mě Jana oslovila, jestli bych si neudělala kurz instruktora NW. A já do toho šla. A nelituji. Moc mě to baví - chůze s holemi v přírodě, práce s lidmi i dětmi, pohyb, a při tom mi stále zbývá i čas na rodinu.

Myslím, že jsem našla novou vášeň, opravdu. Jedno z hesel na našem kurzu NW bylo- "Až vám budou vlasy vlát". A to se mi děje s lidmi, se kterými chodím. A to bych přála zažít i vám:).

S přáním vlajících vlasů, úsměvu na hrudníku ale i na rtech, se s vámi ráda setkám v lese, a to s holemi ale i bez nich. Máme totiž k dispozici:)

Míša
Dalšími instruktory NW jsou Mgr. Jana Slusarčuková a Jan Kulhánek